Jdi na obsah Jdi na menu

O KLUBU

 

Historie kopané v Příkosicích

Psal se rok 1958 kdy se svým založením začaly psát dějiny Příkosické kopané.Jak šel čas se pokusíme zaznamenat v následujících řádkách.
Kořeny kopané se tradují jíž z dřívějších let ,ale silná vůle reprezentace vlastní obce přiměla jak sportovní veřejnost ,tak vlastní hráče do té doby hrající v přilehlých obcích k vybudování vlastního sportovního stánku,kde svými výkony by nejen dokazovali vlastní výkonnost, ale dávali příklad i mladým sportovcům pro zachování fotbalové tradice.
Výraznou osobností se stal tehdejší hráč a trenér pan Josef Schejbal,který v květnu r.1959 předložil tehdejšímu MNV žádost o poskytnutí pozemku pro vybudování hřiště v obci Příkosice. V polovině roku již bylo rozhodnuto o vybudování sportovního hřiště na pozemku MNV a tak mohli započít základy pro dnes jíž moderního sportovního stánku obce.Členové tehdejšího Sokola Příkosice tak na místě vykopaly rýhy pro drenáže a pozemek odvodnili.MNV nechal místo srovnat buldozerem a nechal celou plochu povésti popelem.Již na podzim se hrály na vybudovaném hřišti první domácí zápasy.
Odměnou za možnost hrát před domácími diváky byl postup do II.třídy a to v roce 1961. Ani obec Příkosice nezůstala s poděkováním svým borců pozadu a umožnila vybudování sportovního zázemí v podobě šaten pro hráče z tehdejšího chléva MNV ( dnešní knihovna).Tak jako při budování sportovního hřiště tak i při budování šaten se aktivně zapojili všichni členové Sokola Příkosice i příznivci domácí kopané. Pozadu nezůstala ani mládež a proto v témže roce byl založen tým žáků pod vedením pánů Monharta Zdeňka a Houšky Milana.
Do čela Sokola se vedle pana Schejbala postavil pan Vladimír Svitalský, jako vedoucí týmu který po boku zakladatele domácí kopané se zasloužili o střídavé úspěchy na poli sportu.
Dalším zlomovým obdobím pro historii kopané v obci Příkosice se stal r.1970 kdy na svém jednání výroční členské schůze bylo rozhodnuto pro značný zájem sportovců o založení druhého sportovního týmu pod označením „B“ do jehož čela se postavili páni Průcha Jaroslav a Osvald František.
Po dlouhých letech působení v čele sportovního klubu se rozhodl ukončit svou funkcionářskou činnost pan Josef Schejbal,který však i ve svém věku a svými výkony zaujímal stálé místo v základní sestavě.Do čela TJ Sokola Příkosice se postavil pan Vladimír Svitalský,který svým příchodem změnil i název sportovního oddílu na součastnou TJ Čechie Příkosice.
Zvyšující se náročností soutěže a narůstajícímu se počtu domácích reprezentantů bylo rozhodnuto o výstavbě nového zázemí sportovců a tak v roce 1971 byl položen základní kámen pro výstavbu kabin. Na výstavbě se podílela celá obec a tak v roce 1973 mohli již nový soutěžní ročník začít sportovci v moderních prostorách. Zajímavostí k výstavbě nového sportovního stánku se váže rozpočet,který kompletně činil 333 333,-Kčs.Odměna občanům nenechala na sebe dlouho čekat a s poděkováním přišli v roce 1974 dorostenci v podobě postupu do krajského přeboru.

 

 

Dosažené úspěchy:

1961 postup do II. třídy (soupiska)

1972 postup do I.B třídy ( soupiska + foto )
ziskem 31 bodů ve II.třídě zaznamenali historicky první postup do I.B třídy
Ševčík,Šlajs,Hýbl,Hrubý,Michálek,Nesnídal,Vrbík,Hanzelín,Loukota,Monhart,Šilhánek,Šíma,Vaník
pod vedením trenéra Vilímka st.
 

1974 postup do krajské soutěže dorost
 

1979 postup do I.B třídy ( soupiska + foto )
ziskem 42 bodů ve II.třídě se vrátily do I.B třídy
Komímek,Čubr,Hrubý J.,Šilhánek,Dvořák,Hrubý P.,Vilímek ml.,Moulis,Pliml,Kubát,Hanzelín,Danes
pod vedením trenéra Vilímka st.
 

1983 postup do I.A třídy ( foto )
 

1984 postup do krajského přeboru ( soupiska + foto )
ziskem 35 bodů v I A třídě postoupili do krajského přeboru
Mála M.,Krbec J.,Šilhánek,Purkart,Mařík,Lukeš Z.,Hrubý P.,Šmolík,Šlajch P.,Hanzelín,Šaman K.,Komínek,Komanec P.,Komanec V.
pod vedením trenéra Vilímka st.

 

 

Plánované akce Léto 2021

19. 7. 2021 O KLUBU

Čtvrtek 22.7. Přípravné utkaní od 18.30 hod ve Spáleném Pořičí

Sobota 24.7. Turnaj - Memoriál Franty Šlajcha od 13.30 hod v Příkosicích

Neděle 25.7. Přípravné utkaní Čechie B - Němčovice v Němčovicích od 17:00 hod.

 

První Mistrovské Utkání :

Muži A  - Sobota 7.8. od 18:00 hod Smíchov Plzeň v Plzni

Muži B - Neděle 15.8. od 17:00 hod Němčovice v Příkosicích

Dorost - Sobota 21.8. od 10:00 hod s Chotíkovem v Mirošově.

Brigáda 12.7. 2014 od 13.00.

25. 6. 2014 O KLUBU | Komentářů: 0

ZEMŘEL OLAF KRBEC

31. 5. 2013 O KLUBU | Komentářů: 0

Opustila nás legenda ......

OTEVŘENÝ DOPIS

21. 12. 2012 O KLUBU

OTEVŘENÝ DOPIS

Statistiky

Online: 2
Celkem: 543842
Měsíc: 5314
Den: 238